přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Historie názvů barev v CSS, aneb odkud se vzaly „loupané mandle“ či „pálená cihla“

Historie názvů barev v CSS, aneb odkud se vzaly „loupané mandle“ či „pálená cihla“

Barvy

Zajímavý článek v magazínu Ars Technica se zabývá historii názvů barev v CSS. Její kořeny sahají do 80. let 20. století.


Pro identifikaci barev se (nejen) v CSS používají kromě číselných hodnot také názvy. Zajímá vás, kde se používané názvy vzaly, proč se používá nejen „LightGray“ (světle šedá), ale například i „BlanchedAlmond“ (loupané mandle), „FiredBrick“ (pálená cihla) nebo „MidnightBlue“ (půlnoční modř)? Historii názvů barev se věnuje článek v magazínu Ars Technica.

Její kořeny sahají až do 80. let minulého století, k počátkům X Window Systemu. První seznam pojmenovaných barev se objevil v roce 1986 (verze X10R3), barev bylo tehdy 69 a byly přizpůsobeny pro terminál DEC VT240. Seznam obsahoval jednoduše nazvané barvy, jako například „dark red“ (s možností zápisu i jako „DarkRed“). K podobě, dnes vidíme v CSS, bylo ještě hodně daleko a mnoho se toho ještě událo.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog